Najlepsze rasy kotów niewychodzących

Wbrew temu, co wielu sądzi, większość kotów to zwierzęta domowe, które nie błądzą daleko od swojego terytorium, lubią przebywać w otoczeniu rodziny i w osłonie bezpiecznego miejsca. Prawdą jest jednak, że niektóre koty są bardziej skłonne do „przygód”, a inne wolą domowe ciepło. Wymieniamy najbardziej domowe rasy kotów i najbardziej potulne i łatwe do życia z innymi zwierzętami, lub jeśli masz dzieci.

Kot tonkijski

Jeśli chcesz mieć zabawnego, komicznego, a jednocześnie domowego i czułego kota, to jest to idealna rasa. Tonkijczyk, krzyżówka kota syjamskiego i birmańskiego, jest czuły, towarzyski i nie lubi być sam. Jest również bardzo energiczny i potrzebuje ćwiczeń i rozrywki, więc nie jest zalecany, jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu bez dostępu do ogrodu lub tarasu, gdzie kot mógłby się bawić bez dalekich wypraw z domu.

Amerykański szort

Jest to jedna z najbardziej inteligentnych ras kotów i jedna z najlepszych do życia w domu w otoczeniu swojej rodziny. Koty tej rasy są bardzo potulne i wręcz uwielbiają bawić się z maluchami w domu lub z innymi zwierzętami, jeśli je dobrze znają i czują się przy nich bezpiecznie.

Kot syberyjski

Koty tej rasy są bardzo figlarny. Uwielbiają interakcje z ludźmi i innymi zwierzętami. Są bardzo inteligentne, szybko się uczą, więc potrzebują dużo stymulacji i edukacji jako kocięta. Mają również wielki instynkt łowiecki, więc bardzo ważne jest, abyś był stanowczy, aby kot był posłuszny. Czy wiesz, jak zapewnić dobre warunki kotom niewychodzącym? Sprawdź!

Kot birmański

Koty birmańskie to bardzo spokojne, potulne i bardzo domowe kotki, które uwielbiają się ze sobą bawić, dlatego jest to idealna rasa, jeśli w jednym domu mamy kilka kotów. Ale lubią też bawić się z każdym domownikiem, czy to człowiekiem, czy czworonożnym zwierzęciem.

Japoński bobtail

Jest to jedna z najlepszych ras kotów do posiadania w domu, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Ma bardzo spokojny, potulny i czuły temperament i dwa razy zastanowi się, zanim wyjdzie na zewnątrz, by „odkryć” świat.

Maine coon

Jest to jeden z największych kotów domowych. Znany jest również ze swojej dobrej natury, bardzo podobnej do psów, więc uwielbia przebywać w domu. Jest tak udomowiony i kocha swoich właścicieli, że pójdą za tobą gdziekolwiek Ty pójdziesz i zawsze będzie gotowy na przyjęcie twoich przytulanek i uścisków.