Koci umysł

KOCI UMYSŁ.

Uważasz, że Twój kot to tak naprawdę diabeł przebrany w kłębki kłaków? Niszczy, drapie, cały czas planuje morderstwo domowników. Siadasz wygodnie w fotelu i po 2 minutach musisz wstawać, bo Twój kochany pupil biega po stole, przewraca kwiatki, drapie dywan dosłownie leżący pod super wypasionym drapakiem, który kupiłeś mu tydzień temu. Myślisz, że jest wredny? Zdecydowanie nie!

Czy kot może być spełniony, przebywając tylko w domu, mieszkaniu?
Wyobraź sobie, że nagle zostajesz przeniesiony na inny kontynent. Okazuje się, że nie masz przy sobie nic. Więc zaczynasz działać i uczyć się tego nowego życia. Tak też zrobi kot. Nauczy się nowego życia, jak tylko mu odrobinę pomożesz. Pamiętaj, że kot nie ma myślenia przyczynowo-skutkowego. Zapamiętuje coś, co się często powtarza. Kot uwielbia rytuały. To klucz do sukcesu.

Dlaczego kot ugniata łapkami?

Jakie rytuały możesz zapewnić swojemu kotu?
Z własnego doświadczenia polecam zabawki. Koty są drapieżnikami. Bawisz się w takim delikwentem wędką. Pamiętaj, że musisz jak najbardziej udowodnić sierściuchowi, że to piórko na końcu jest żywe, latające, skaczące po dywanie, uciekające przed ofiarą. Jak tylko zobaczysz rozszerzone źrenice kota i czajenie się na ofiarę, to wygrałeś. Teraz musi wygrać sierściuch. Po kilku minutach biegu, czajenia się, skupiania, w końcu dorwał to, o czym marzył. I wtedy twoim zadaniem jest podstawienie mu miski ze śniadaniem. Mokra karma idealnie imituje mięsko ptaka. BARF jest także dobrym rozwiązaniem, jeśli lubisz się edukować, próbować i chcesz zapewnić swojemu pupilowi idealny zbilansowany pokarm.

Co zrobić, jeśli kot próbuje wyjść z domu?
Jeśli marzysz o spokojnym życiu kota, nie narażaj go na stres związany z samodzielnym wychodzeniem. Nie chcesz usłyszeć, że twój pupil nie żyje. Albo czekać na niego miesiącami, bo może w końcu wróci. Woliera sprawdza się idealnie. Przymocowana siatka do ściany, kilka półek, ewentualne drzwiczki, żeby kot wychodził i wchodził, kiedy chce. Tania inwestycja, szybka do wykonania. Trochę kreatywności. I kot będzie miał pałac jak z bajki. Będzie obserwował świat na zewnątrz, wdychał świeże powietrze, wspinał się jak himalaista. Dlatego ważne jest, żeby konstrukcja była mocna, dokładnie zrobiona.

Koci umysł jest prosty, lecz dla wielu osób całkowicie nieznany. Wystarczy obserwować, edukować się, czytać informacje, a twój pupil będzie szczęśliwy i bezpieczny.